Oferta programowa

Proces dydaktyczno-wychowawczy realizujemy w oparciu o sprawdzone metody i techniki aktywizujące.
Podstawę programową w roku 2014/2015 realizujemy przy pomocy programu Wydawnictwa WSiP „Tropiciele” Beaty Gawrońskiej i Emilii Raczek.

Jest to bogaty program wychowawczy ukierunkowany na wzmocnienie odporności psychicznej dzieci, przygotowuje także do współpracy w grupie i do pójścia do szkoły. Nasze Dzieci uczymy działać i myśleć w sposób twórczy, współdziałać z rówieśnikami w grupie i traktować swoje potrzeby na równi z potrzebami innych, poznawać siebie samego i swoje możliwości, co dodaje dziecku pewności siebie. Pobudzamy wyobraźnię Dzieci, co znacząco wpływa na ich rozwój i ułatwia przyswajanie wiedzy. Stosowane przez nas metody uczą także empatii, dzięki której nasze Dzieci w przyszłości będą umiały z powodzeniem odnaleźć się w społeczeństwie.
Zwracamy również uwagę na prawidłowy rozwój mowy zapewniając przesiewowe badania logopedyczne i możliwość terapii logopedycznej. Na życzenie rodzica istnieje również możliwość zorganizowania indywidualnych spotkań.
Dysponujemy sprawdzonymi i polecanymi przez MEN narzędziami do diagnozy gotowości szkolnej Dzieci i z powodzeniem je stosujemy u pięciolatków przekazując wyniki Rodzicom.
W naszej ofercie programowej posiadamy również ciekawe zajęcia fakultatywne (dodatkowo płatne), które uruchamiane są w zależności od decyzji rodziców.
Dla naszych Milusińskich organizujemy również ciekawe wycieczki.